Samsun’u Temsil Eden Genç Türkiye Birincisi Oldu!

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Gençler Arası Şiir Okuma Yarışması’ Türkiye Finallerinde Samsunumuzu temsilen yarışan Atakum Gençlik Merkezi gönüllüsü Talha Alperen Bozak Türkiye birincisi oldu.

TALHA ALPEREN BOZOK’TAN BÜYÜK BİR BAŞARI

Gençlerimizin geleneksel sanatımıza ve kültürümüze sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi amacıyla düzenlenen gençler arası şiir okuma yarışmasında, ilk olarak Samsun Gençlik Merkezleri arasında düzenlenen yarışmada birinci olan Talha Alperen Bozak ardından Karadeniz bölgesi yarışmalarına katılarak bölge birincisi oldu. Covid-19 salgını sebebi ile bu yılda online olarak yapılan Türkiye finalinde Samsunumuzu temsilen yarışan gencimiz Talha Alperen Bozak 18-25 erkek kategorisinde Türkiye Birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

MUTLULUĞUM SAMSUNLULARLA PAYLAŞIYORUM

Türkiye finalinde Atatürk’ün şehri olan 19 Mayıs’ın adına yakışır bir şekilde mücadele ettiğini vurgulayan Talha Alperen Bozak,“Covid-19 salgını rağmen 18-25 erkek kategorisinde düzenlenen gençler arası şiir okuma yarışmasında, Samsunumuzun adına yakışır bir şekilde temsil etmenin gurunu yaşıyorum. Bundan soraaki yılarda da aynı başarıyı elde etmek içinde daha çok çalışacağım. Bu yarışmaya girmemi sağlayan Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne teşekkür ediyorum ”diye konuştu.

Köksal ÖNER

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir