Ana Sayfa / Samsun Haber / Sandıkçı, ‘Darbeleri Unutmayacağız, Unutturmayacağız’!

Sandıkçı, ‘Darbeleri Unutmayacağız, Unutturmayacağız’!

Samsun Haberleri – Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; “28 Şubat’ta kirli senaryolarla, iftira ve kumpaslarla yönetime el koymak isteyen darbecileri unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

Sandıkçı, “28 Şubat, milletimizin iradesine, geleceğine ve değerlerine vurulmuş bir darbe girişimidir. Milletimiz her zaman vesayet, darbe ve işgal girişimlerini 15 Temmuz darbe girişiminde olduğu gibi kahramanca bir direnişle tarihe gömeceğini göstermiştir.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 28 Şubat postmodern darbe süreci ile ilgili yaptığı açıklamada, 28 Şubat 1997 tarihinin ülkemizin geleceğine, iradesine ve değerlerine karşı bir darbe girişimi olduğunu belirterek “Bu tarih ülkemizin demokrasi tarihine kara leke olarak geçmiştir” dedi.

Demokratik yöntemlerle ve halkın oylarıyla görev yapan bir hükümetin, ancak ve ancak yine demokratik yollarla ve seçim yapılarak halkın oylarıyla görevine son verilebileceğinin altını çizen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı “Bunun dışında yapılan hiçbir müdahaleyi, kirli senaryolarla, iftiralarla, yönetime el koymak isteyen şer güçlerini milletimiz asla affetmedi,bundan sonra da etmeyecektir” ifadelerini kullandı.

28 Şubat sürecinde sırf inançlarından dolayı bu milletin öz evlatlarının en temel insan hak ve hürriyetlerinin elinden alındığını da belirten Başkan Sandıkçı, “Başörtülü öğrenciler kazanarak geldikleri üniversitelerden, kapı dışarı edildi. Memur ve işçiler inançlarından dolayı ayrımcılığa, hakaretlere maruz kaldı. Bazı vatandaşlarımıza ise irticacı denilerek çalışma hakları ellerinden alındı”

Başkan Sandıkçı, “Bin yıl süreceği iddia edilen 28 Şubat zihniyetinin karanlığa gömüldüğüne tanık olmuş nesiller olarak, 15 Temmuz hain darbe girişiminde bağımsızlığımıza kast edenlere geçit vermeyen aziz milletimiz, vesayet odaklarının girişimlerine karşı kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya göstermiştir.

Milletçe yılmadan yaptığımız çalışmalarla aziz milletimizin derinliğindeki asil ruhu, özellikle gençlerimize, gelecek nesillerimize 1960 darbesini, 12 Mart 1971 darbesini ve 12 Eylül 1980 askeri müdahaleleri ile 28 Şubat 1997 ve 15 Temmuz 2016 darbe girişimlerini anlatmaya devam ederek unutmayacağız, unutturmayacağız”  şeklinde konuştu.

loading...

Bir önceki yazımız olan Milletvekili Köktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kenevir Sunumu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsun’un En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesinde İhale Zamanı!

Samsun Haberleri – Milli mücadelenin başladığı Samsun, bu kez kentsel dönüşümde tarih yazmaya hazırlanıyor.  Yatay mimariyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir