Sandıkçı, ‘Elbirliği İle Bu Salgını Önleyeceğiz’!

Samsun Haberleri  – Canik Belediyesi koronavirüs salgınına karşı çalışmalarını 7/24 sürdürüyor.İlçe genelinde koronavirüs salgınına karşı çalışmalarını 7/24 sürdüren Canik Belediyesi Zabıta ekipleri pazar yerlerine stand kurdu. Kurulan standlarda pazar esnafına ve pazar ihtiyaçlarını gidermeye gelen vatandaşların sağlığı için dezenfekte çalışması yapılıyor.

PAZARLAR YERLERİNE EL DEZENFEKTE STANDI

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı yaptığı açıklamada, “Halkımızın sağlığını tehdit eden koronavirüsü salgınına karşı daha önce ilçemiz genelinde kamu binalarımızda dezenfeksiyon çalışmaları yaptık ve bir program dahilinde yapmaya devam ediyoruz. Bunların yanında halkımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda da çalışmalarımız devam ediyor. İlçemizdeki Pazar yerlerine Zabıta Ekiplerimiz  kurdukları el dezenfekte standlarıyla Pazarcı esnafımız ve ihtiyaçlarını gidermeye gelen vatandaşlarımız için virüsün yayılmasını önlemeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor”

İLÇENİN TAMAMINA İLAÇLAMA DEVAM EDİYOR

Başkan Sandıkçı belediye bünyesinde kurulan ilaçlama ekibiyle korona virüs salgına karşı 7/24 yoğun bir şekilde çalışmaların devam ettiğini, öncelikle vatandaşların  yoğun olarak kullandığı alanlar olan çocuk parkları, otobüs durakları, pazar yerleri, meydanlar, sokaklar, banklar, çöp konteynerleri belediye ekipleri tarafından düzenli olarak ilaçla dezenfekte edildiğini belirtti.

BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE SALGINI ÖNLEYECEĞİZ

Başkan Sandıkçı açıklamasının devamında, “Tüm dünyayı eskisi altına alan bu salgını kesinlikle hafife alamayız. Biz belediye olarak Bakanlıklarımızın yayınladığı genelge doğrultusunda ilçemiz sınırları içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zabıta ekiplerimiz aralıksız denetimlerini yapıyor.

Çevre temizliğimizin yanında kişisel temizliğimize de özen göstermeliyiz. Zorunlu olmadıkçı evlerimizde kalalım. Sosyal mesafeyi korumaya dikkat edelim. Sosyal hareketliliğimizi azaltalım. Bakanlıklarımızın uyarılarına azami şekilde uyalım. Birlik beraberlik içerisinde kenetlenerek bu salgının üstesinden geleceğiz” dedi.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir