Ana Sayfa / Samsun Haber / Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Samsun’da Anıldı!

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Samsun’da Anıldı!

Samsun Haberleri – Kıranköy Mezarlığındaki Garnizon Şehitliği’nde düzenlenen anma töreni, Vali Kaymak’ın anıta çelenk sunmasıyla başladı. Ardından saygı atışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Anma töreninde Şeref Defterini imzalayan Vali Osman Kaymak, “Aziz Şehitlerimiz; Kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü, yüce Türk milletinin bağımsızlığı, birlik ve beraberliği uğrunda canlarınızı seve seve feda ederek en yüksek makam olan şehitlik mertebesine eriştiniz.

Bugün uğruna şehit olduğunuz vatanımızın her köşesinde minnet ve şükran duygularıyla manevi huzurlarınızda sizleri anıyoruz.

Sizlerden aldığımız güç, azim ve irade ile üzerinde sonsuza kadar özgürce yaşayacağımız bu vatan toprakları için yeri geldiğinde bizlerde canımızı seve seve vermekten çekinmeyeceğiz.

Çanakkale’de sergilenen birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma, milletimize hem zaferi getirmiş, hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yıldönümünü kutluyor, bu toprakları bize vatan olarak emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun.” satırlarını yazdı.

Daha sonra Vali Osman Kaymak, protokol üyeleri ile birlikte şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederek dua okudu.

Kıranköy Mezarlığındaki Garnizon Şehitliğinde düzenlenen programa ayrıca, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, protokol üyeleri, Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanları katıldı.

loading...

Bir önceki yazımız olan Karaaslan, ‘Çanakkale, İmkân Karşısında İmanın Zaferidir’! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

OMÜ’de Mekânda Erişilebilirlik Ödül Töreni Yapıldı!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Mekanda Erişebilirlik’ kategorisini temsil eden turuncu bayrağı almaya hak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir