Terme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Avrupa Birliğinden Eğitim Desteği!

Samsun Haberleri – Terme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Türkiye Ulusal Ajansı’na sunmuş olduğu Avrupa Dillerinin Öğretiminde Teknoloji Kullanımı isimli Erasmus+  KA101 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projesi kabul edilmiştir.

Proje ile ilgili bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy şunları söyledi:

“Termemizde bir ilki daha başarmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Projemiz 29.804 Euro bütçelidir ve Türkiye Ulusal Ajansı hibeyi Terme Mal Müdürlüğü’nün hesabına yatırmıştır. Bu proje ile Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, Fatih Anadolu Lisesi, Terme Ortaokulu ve Atatürk İlkokulu’ndan 4’er öğretmen olmak üzere toplam 16 öğretmenimizi İngiltere ve İtalya’ya 9 günlük hizmetiçi eğitime götüreceğiz.”

DİL EĞİTİMİNE ULUSLARARASI BOYUT KAZANDIRACAĞIZ

“Öğretmenlerimiz bu projeyle yabancı dil eğitimini daha kaliteli hale getirmek için profesyonel eğitim alacaktır. Eğitim süresince öğretmenlerimiz dil öğretiminde güncel ve yenilikçi pedagojik uygulamaların sınıf içinde kullanılmasına yönelik akademik bilgi ve beceri kazanacaklardır. Bu projenin benzer ilçemizdeki eğitimi öğretimin uluslararası ufuklara açılmasında öncü bir rolü olacaktır.  Müdürlük olarak öğretmenlerimizin mesleki gelişimini ne kadar çok desteklersek bunun eğitime olumlu yansımasının o derecede fazla olacağı inancındayız.”

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir