Ülkenin Sosyal Demokrat Bir İktidara İhtiyacı Var

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP İlkadım İlçe Örgütü’nün düzenlediği ve SODEV  ( Sosyal Demokrasi Vakfı ) tarafından desteklenen eğitim toplantısına katıldı.

Sinevizyon eşliğinde Cumhuriyet Halk Partililere yönelik, sosyal demokrasi ve evrensel değerleri konulu toplantıya katılan Akcagöz, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın adeta yaygın bir davranış olduğunu belirterek, “Rahmetli Uğur Mumcu’nun meşhur sözüdür. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyoruz. En büyük yanılgı ve hatamız budur. Bilmeden fikir sahibi olunmaz.

Önce bileceğiz ve araştıracağız. Sonra elbette fikir sahibi olacağız. Sosyal demokrasinin evrensel değerlerini bilmek ve bu değerleri halkla buluşturmak zorundayız. Bu anlamda CHP İlkadım İlçe Örgütü’nün bu çalışması takdire şayandır. Kendisini sosyal demokrat diye tanımlayan herkesin, mücadele safında etkin bir rolü mutlaka vardır.” dedi.

          Uzun yıllar sağ iktidarlar tarafından ülkenin idare edildiğini belirten  Tufan Akcagöz, ” Hangi şey iyi? Hangi iş  yolunda gidiyor? Dinle diyanetle halkı aldatıyorlar. Aslında halka zulmediyorlar. Bakıyorsunuz dindar görünüyorlar. Dindar adamın yapmadığı ve yapmayacağı işleri yapıyorlar.
Anladık ki kötü niyetliler. Bu topraklarda da mutlaka haklı olan kazanacak. Bugün yaşadıklarımız ve AKP zulmü gelip geçecek. Bu kesindir. Ülkemiz yeniden çağdaş demokrasiye kavuşacak. Ülkenin, sosyal demokrat bir iktidara her zamankinden daha çok ihtiyacı var. ” diye sözlerine devam etti.
          Ülkenin kurtuluşunun, sosyal demokrasiye inanmış halk kitleleri ve  Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı ile gerçekleşeceğini belirten CHP Samsun İl Başkanı, ” Ekonomi kötüye gidiyor. İktidarın buna bir çaresi yok. Çare sunamayan, hele bir yoldan çekilsin. Ülkeyi sömürdükleri yetti. Halkımız CHP’ye destek versin, hak ve adaletten yana bir devleti inşâ edelim. “diye sözlerini tamamladı.
loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir