Ana Sayfa / Samsun Haber / Vali Kaymak’tan O Haberlere Yalanlama Geldi!

Vali Kaymak’tan O Haberlere Yalanlama Geldi!

Samsun Haberleri – Samsun Valisi Osman Kaynak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Samsun’da yaşandığı iddia edilen süper bulaştırıcı olayının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Sosyal medya da ve bazı haber sitelerinde çıkan “Samsun’da süper bulaştırıcı var” haberlerini gerçeği yansıtmadığı ve Samsun’da byle bir olayın yaşanmadığını söyledi.

Samsun Valisi Osman Kaynak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şu şekilde:

“Sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde yayınlanan “Samsun’da süper bulaştırıcı var” başlıklı haber doğru değildir. İlimizde böyle bir durum yaşanmamıştır. Ülkemizin içinden geçtiği bu hassas dönemde lütfen resmi kurumlar tarafından yapılmayan açıklamalara itibar etmeyelim.”

“Algı ve provokasyon amacıyla gerçek dışı görüntü ve ses dosyalarını sahte hesaplar üzerinden yaymak suretiyle kamuoyunu endişeye düşürmeye, toplumu korku ve paniğe sevk etmeye, kişi ya da kurumları toplum nezdinde hedef gösteren hesap sahipleri hakkında işlem başlatılmıştır.”

“Sosyal medyada Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi ile ilgili tamamen yalan ve gerçek dışı bir ses kaydı dolanmaktadır. Bu kaydı yayanlar hakkında adli tahkikat başlatılmıştır. Lütfen bu tür haberlere itibar etmeyiz”

loading...

Bir önceki yazımız olan Samsunspor’un Diyetisyeninden Sporculara Öneriler! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

OMÜ’de Mekânda Erişilebilirlik Ödül Töreni Yapıldı!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Mekanda Erişebilirlik’ kategorisini temsil eden turuncu bayrağı almaya hak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir