Vezirköprü Belediyesinden Beyaz Bayrak Projesine Tam Destek

BAŞKAN EDİS, ÖĞRENCİLERİMİZ GELECEĞİMİZİN TEMİNATI

Vezirköprü Belediyesi tarafından, Millî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ve Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amaçlanan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında; Vezirköprü Kaymakamlığı ile İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Vezirköprü Belediyesi arasında imzalandı.

Vezirköprü Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Vezirköprü Belediyesi arasında imzalanan “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” işbirliği protokolü kapsamında merkez ve diğer mahallelerde 99 okula temizlik fırçası, paspas, metal ayaklı çöp kovası, çöp poşeti, tuvalet kâğıdı, havlu kağıt, yüzey temizleyici çamaşır suyu sıvı sabun ve sabunluk, ilkyardım malzeme çantasından oluşan temizlik malzemeleri okullara dağıtılmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

‘TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM’

Teslim töreninde konuşan Vezirköprü Belediyesi Başkanı İbrahim Sadık Edis,” Öğrencilerin temizlik alışkanlıkları edinmelerinde, sağlıklı, temizliğe önem veren bireyler olarak yetişmelerinde, okulların ve okul tuvaletlerin temiz ve sağlıklı ortamlar olarak kullanılmasında destek olacak temizlik malzemeleri için tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.. Ayrıca bugüne kadar olduğu gibi tüm okullarımızın her türlü desteğinin karşılanması için yerel yönetim olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız” diye konuştu.

OKULLARIMIZIN TEMİZLİK MALZEMESİ İHTİYACI KARŞILADI

İlçe Belediyemiz tarafından okullarımıza yapılan yardımlarla ayakta durduklarını belirten Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan,” Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Sadık Edis Kaymakamlıkla yapılan protokol gereği okullarımızın temizlik malzemesi ihtiyacı karşılamıştır. Ayrıca okullarımızın diğer ihtiyaçlarını karşılamada ve çevre düzenlemelerinde yaptıkları çalışmalardan dolayı kurumum adına teşekkür ederim” dedi.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir