YEPAŞ’tan Faturalandırma Açıklaması!

Samsun Haberleri – Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop il ve ilçelerinde bulunan ticarethane müşterileri için salgınına karşı sayaç okumasüreçlerinde EPDK tarafından yapılan düzememeler hakkında kısa mesaj ve sosyal yayınlar ile konu ve detayları hakkında müşteriler bilgilendirdi.

EPDK tarafından yapılan bu düzenleme hakkında müşterilerine bilgilendirmede bulunan YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam, karantina bölgeleri dışında sayaçokuma ve faturalandırma faaliyetlerinde standart sürecin sorunsuz devam edeceğini belirtti. Arif Akşam açıklamasına; “YEPAŞ olarak müşterilerimizin standart uygulamalarında hizmet kalitesinden ödün vermeden gereken tedbirler doğrultusunda çalışmalara devam edeceğiz. EPDK tarafından alınan kararlar, karantina bölgeleri için geçerli, rutin işleyişin devam ettiği bölgeler için bu çalışma uygulaması kapsama giremiyor. Bu kapsamın dışındaki yani karantina da olmayan yerleşim bölgelerinde sayaç okuma işlemlerimiz devam edecek vemüşterilerimizin faturaları tüketimlerine uygun olarak oluşturulacak. EPDK’nınalmış olduğu karara istinaden sadece sayaç okuma imkânının olmadığı karantinabölgelerinde hem sayaç okuma personellerinin hem de o bölgede yaşayaninsanların sağlıklarında tehdit oluşturabileceği gerekçesiyle 3 aysüresince sayaç okuma işlemigerçekleştirilmeyecek. Bu dönemdeki faturalar “Kıyasen Fatura Düzenlemesi”kapsamında müşterilerimizin geçmiş tüketim alışkanlıklarına göre oluşturulacak.Burada müşteriler açısından mağduriyet oluşturacak hiçbir uygulamanınyapılmayacağını belirtmek isteriz. Malum kış döneminden çıktık, sayaçlarıokunamayan müşterilerimizin fatura tutarı oluşturulurken geçtiğimiz 3 aydakikış dönemi değil, önceki 2 yılın aynı ayına yönelik tüketimlerin ortalamasıdikkate alınacak.” dedi. “Sayaçları okunamayan müşterilerimize faturalarını,SMS, e-fatura ve e-posta hesapları üzerinden ileteceğiz. Bu müşterilerimizinsayaçlarını okumaya başladığımız andan itibaren de düzeltme/mahsuplaşmaişlemlerini yapacağız. Fakat burada kastedilen yerlerin sadecekarantinaya alınan ve idari kararlarla sayaç okumalarının durdurulduğu yerleşimyerleri ile sayaç okuma yapan çalışanların sosyal mesafelerini koruyamayacağıbölgeler olduğu unutulmamalı. Karantina altında olmayanbölgelerde sayaç okuma işlemi devam edecek ve müşterilerimizin faturalarıtüketimlerine uygun olarak oluşturulacak.” diye konuştu.

MÜŞTERİLER TÜM İŞLEMLERİNİ YEPAŞ’IN ONLİNE SAYFASINDAN YAPABİLİRLER

YEPAŞ koranavirüs ile mücadele çalışmaları doğrultusunda müşteri ve çalışanlarınınsağlığını korumak amacıyla birçok önlem aldı. Alınan önlemlere ek olarak YEPAŞ müşterileri www.yepas.com sayfasından veya e devlet kapısından tüm işlemlerini yapabilecekler. YEPAŞ Genel Müdürü Arif AKŞAM “Sistemde bilgileri eksik ya da hatalı olan müşterilerimiz tüm bilgilerini YEPAŞ sayfalarından online olarak güncelleyerek her türlü bilgilendirmeden haberdar olacaklardır.” dedi. Ve bu düzenlemenin çok önemli olduğunu vurguladı. Tüm müşteriler ve çalışanları için iseSosyal mesafenin korunmasının çok önemli olduğunu belirtti. Bu noktada tüm müşterilerimize evlerindençıkmadan işlemlerini online kanallardan yapabileceklerini bir kez dahahatırlatmak isteriz. Müşterilerimiz, 7 gün 24 saat online kanallar üzerindentüm işlemlerini gerçekleştirebilirler.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir