Yıldız Gençlik’ten Ödüllü ‘Haydi Çocuklar Camiye-3’ Projesi!

Samsun Haberleri – Server Gençlik, Server Genç Hanımlar ve Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından gerçekleştirilen “Haydi Çocuklar Camiye” projesi, bu yıl salgın tedbirleri nedeniyle “Haydi Çocuklar Namaza” adıyla Samsun’da çocuklarla buluşacak.

Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Osman Doğan yaptığı açıklamada “1 Şubat 2021 Pazartesi sabah namazı ile başlayıp, 14 Şubat Pazar yatsı namazı ile sona erecek yarışmaya başvurular başladı. Her yıl büyük bir ilgi gören yarışmaya katılmak isteyenler, www.haydicocuklarcamiye.com web sayfasından kayıt yapabilecekler. Geçmiş yıllarda Türkiye’nin farklı şehirlerinde belirlenen camilerde çeşitli etkinliklerin eşlik ettiği yarışmaya bu yıl çocuklar evlerinden veya bulundukları yerlerden katılacak” dedi.

KAYITLAR BAŞLADI

Yıldız Gençlik proje sorumlusu Cemal Zorlu ise “Mekân sınırlaması olmayan yarışmada başarılı olmak için, 14 gün boyunca namazların vakti içerisinde eda edilmesi yeterli olacak. Çocukların her zaman vaktinde namaz kılarak puan kazanacağı “Haydi Çocuklar Namaza” ile ilgili bütün duyurular sosyal medya hesaplarından ve katılımcılara mesaj yoluyla yapıldı. Vaktinde kılınan her namaz puan kazandıracak” şeklinde konuştu.

Ayrıca Zorlu, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklara namaz kılmayı sevdirmeyi amaçlayan projeye katılım yaş sınırı yoktur. Ancak hediye çekilişi 6-13 yaş arası kız ve erkek çocuklar için yapılacak. Sabah namazına 10 puan, yatsı namazına 8 puan verilen yarışmada, öğle, ikindi ve akşam namazlarından ise 5’er puan kazanılıyor. Projeye katılacak çocuklar namazlarını evde veya camide kılabileceği gibi tüm vakit namazlarını ebeveynleriyle birlikte cemaat ile veya bireysel olarak da kılabilecek. Sadece bir yarışma olmayıp deneyimleme eksenli bir etkinlik olan Haydi Çocuklar Namaza projesi, iyi bir geleceğin güzel ahlaklı ve iç huzura sahip kişiler yetiştirmekle olacağı inancıyla düzenleniyor” dedi.

ARA ETKİNLİKLERDE SÜRPRİZ HEDİYELER VERİLECEK

Proje sonunda 375 ile 462 arası puan kazananlar içerisinden, kura ile yapılan çekilişte Türkiye genelinde 300, Samsun’da ise 100 çocuğa sürpriz hediyeler verilecek. Asıl ödülün ebeveynler ve büyükler tarafından verilmesi tavsiye ediliyor. Öte yandan eş zamanlı gerçekleştirilecek “En İyi Seccade Yapımı” ve “En İyi Namaz Köşesi Yapımı” yarışmalarında başarılı olan 3’er çocuğa sürpriz hediyeler verilecek.

Yarışma ilgili detaylı bilgi ve kayıt formu haydicocuklarcamiye.com adresinde yer alıyor.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir