Yücel Uyar, ‘Samsunspor’da Oynayacak Oyuncularımız Var’!

Samsunspor Haberleri – Samsunspor Futbol Akademi Direktörü Yücel Uyar düzenlediği basın toplantısı ile gündemi değerlendirdi.

Sıkıntılı bir süreç geçirdiklerini belirterek sözlerine başlayan Samsunspor Akademi Direktörü Yücel Uyar, “Futbol Akademi Başkanımız Mustafa Kemal Erkanat’ı kaybetmenin büyük üzüntü içerisindeyiz. Başkanımız Sayın Yüksel Yıldırım’ın geçirdiği Covid-19 hastalığından dolayı geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Telefonla görüştüğümde Sayın Başkanımız Yüksel Yıldırım’ın sağlık durumu gayet iyiye gittiğini söyleyebilirim size.”

“Bütün sağlık ve hijyen kurallarına uyarak U19, U17, U16, U15 ve U14 takımları olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Antrenman sayılarını U19 takımımız hariç sayılarını düşürdük. U19 takımımız 24 Ocak tarihinde profesyonel takımımızın 2’nci devredeki fikstürü ile başlayacak diye planlarımızı yaptık TFF Futbol Gelişim Direktörü Direktörü Oğuz Çetin ile yaptığım görüşmede U19 ligini başlatacaklarını U17 ligini de başlatmayı planladıklarını belirtti.”

Futbol Akademi Direktörü Yücel Uyar konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

SÜRE ALMA ŞANSLARI OLMADI

Biz ara vermeden çalışan, Süper Lig dahil Türkiye’de 4-5 takımdan biriyiz. Oyuncularımız hazır durumda, özellikle U19 takımımızda profesyonel takımımıza çıkabilecek oyuncu sayımızın var olduğunu Ertuğrul Sağlam hocamız sezon başı takım kampına 6-7 oyuncumuzu davet etti. Şunu sorabilirsiniz hocam bu oyuncular nerde? Maalesef profesyonel takımda süre alma şansı olmadı. Sadece Ceyhun Hidayet Osman Çepnioğlu ve Yunus Emre Çift’i gördünüz. Şu anda U19 takımımızda 9-10 tane profesyonel yaptığımız oyuncularımız var. Bunlar şans bulamadı, şans bulmaları zordu. Evet çünkü A takımımızın kadrosu şu anda 28 kişi. Planlama yaparken bu sayının fazla olması bizim oyuncularımızın önünü kapattı. Tabiki hocamızda haklı. Yaşanan süreç Covid-19 hastalığından dolayı oyuncularımızın önünü kapattı. Bize de soruyorlar bizde oynayacak genç oyuncu yok mu? Ben olduğuna kesinlikle inanıyorum ama maalesef süre alma şansları olmadı.”