Zübeyde Hanım Anaokulu Kan Bağışında Rekor Kırdı

Samsun Vezirköprü Zübeyde Hanım Anaokulu hayat vermenin mutluluğunu yaşıyor. “Kanımı Bağışlıyorum, Yarının Büyüğüne Örnek Oluyorum” isimli projeyi 2 senedir uygulayan okulda Samsun Türk Kızılay Şubesi ve Vezirköprü Devlet Hastanesi işbirliğiyle kan ve organ bağışı yapıldı. Dün gerçekleşen etkinlikte bir çok veli ve gönüllü kişiler okula gelerek Kızılay’ın kurduğu standa kan bağışı yaptılar. 
Okul Müdürü Özge Sağlam ve Anasınıfı Öğretmenlerinin de destekleri ile kan bağışı kampanyası sorunsuz bir şekilde yürütüldü. Projeye Vezirköprü belediye başkanı, ilçe milli eğitim müdürü, sendika temsilcileri ve üyeleri, öğrenci velileri ve Vezirköprü halkının katılımıyla gerçekleşti. Geçen sene 33 ünite kan bağışı toplayan okul bu sene rekor kırarak neredeyse kan bağışı oranını ikiye katladı ve 55 ünite kan toplama başarısı gösterdi.
30 kişinin organ bağışlaması ve 165 kişiye kan vermenin mutluluğunu yaşayan okul böyle bir sonuçtan çok mutlu olduklarını dile getirdi.
Zübeyde Hanım Anaokulu müdürlüğü bu tür bir sosyal sorumluluk projesi yazan öğretmenlerine ve destek veren herkese çok teşekkür ettiğini belirtti.

Kan Bağışı Projesi Fotoğraf Galerisi

loading...

Zübeyde Hanım Anaokulu Kan Bağışında Rekor Kırdı” konusunda Bir Fikir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir