Ana Sayfa / Eğitim / Zübeyde Hanım Anaokulundan Bilim Şenliği

Zübeyde Hanım Anaokulundan Bilim Şenliği

Samsun Vezirköprü ilçe merkezinde bulunan Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin çağın gerisinde kalmaması ve sürekli tüketen değil de üreten kesim de olması için “Küçük Mucitler Üretiyor” projesi hazırladı. Bu proje kapsamında okuldaki tüm öğrenciler aileleriyle birlikte proje üretip deneyler yaptılar. Bu emekler okul tarafından düzenlenen tören ile sergilendi ve tüm öğrencilere birer küçük mucit oldukları için okul müdürü ve sınıf öğretmenleri tarafından madalya ile ödüllendirildiler.

Küçük Mucitler Üretiyor projesi sonunda düzenlenen şenlikle birlikte tüm öğrenciler ve veliler ortaya çıkan ürünlerin sergilendiği alanda diğer icatları ve projeleri inceleme fırsatı buldular. Okulun düzenlediği etkinliğe neredeyse tüm veli ve öğrenciler katılım sağladılar.

Zübeyde Hanım Okul Müdiresi Özge Sağlam, Zübeyde Hanım Anaokulu müdürlüğü, içinde bulunduğumuz çağın gerisinde kalmamak için çocuklarımızın soru sormalarını, araştırmalarını, ürün ortaya koymalarını teşvik edici eğitim süreçlerine girmemiz gerektiği düşüncesiyle yazdıkları proje için öğretmenlerimize ve emek veren, katılan bütün velilerimize teşekkür ederiz ifadesinde bulundu.

Projeler ve Sergi ilgili Fotoğraf Galerisi

loading...

Bir önceki yazımız olan 2018 Vezirköprü Kurumlararası Futbol Turnuvası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsun’da Sefer Aralıkları 5 Dakikaya Kadar Düşürüldü!

Samsun Haberleri – Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, yoğunluğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir