Zübeyde Hanım Anaokulundan Bilim Şenliği

Samsun Vezirköprü ilçe merkezinde bulunan Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin çağın gerisinde kalmaması ve sürekli tüketen değil de üreten kesim de olması için “Küçük Mucitler Üretiyor” projesi hazırladı. Bu proje kapsamında okuldaki tüm öğrenciler aileleriyle birlikte proje üretip deneyler yaptılar. Bu emekler okul tarafından düzenlenen tören ile sergilendi ve tüm öğrencilere birer küçük mucit oldukları için okul müdürü ve sınıf öğretmenleri tarafından madalya ile ödüllendirildiler.

Küçük Mucitler Üretiyor projesi sonunda düzenlenen şenlikle birlikte tüm öğrenciler ve veliler ortaya çıkan ürünlerin sergilendiği alanda diğer icatları ve projeleri inceleme fırsatı buldular. Okulun düzenlediği etkinliğe neredeyse tüm veli ve öğrenciler katılım sağladılar.

Zübeyde Hanım Okul Müdiresi Özge Sağlam, Zübeyde Hanım Anaokulu müdürlüğü, içinde bulunduğumuz çağın gerisinde kalmamak için çocuklarımızın soru sormalarını, araştırmalarını, ürün ortaya koymalarını teşvik edici eğitim süreçlerine girmemiz gerektiği düşüncesiyle yazdıkları proje için öğretmenlerimize ve emek veren, katılan bütün velilerimize teşekkür ederiz ifadesinde bulundu.

Projeler ve Sergi ilgili Fotoğraf Galerisi

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir