Anaokulundan “Kanımı bağışlıyorum yarının büyüklerine örnek oluyorum” Projesi

Samsun Vezirköprü Zübeyde Hanım Anaokulu ve Kızılay işbirliğiyle ‘kanımı bağışlıyorum yarının büyüklerine örnek oluyorum ‘ projesi ilçe belediye başkanı, veliler ve halkın katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Vezirköprü Belediye Başkanı başta olmak üzere öğrenci velileri öğretmenler de kan bağışına katılarak projeye destek oldular.

Kızılay haftası çerçevesinde hazırlanan proje ilçe halkı, okul velileri ,yarının büyükleri olacak çocuklara kan bağışını, kan bağışının önemini ,sosyal sorumluluk bilincinde olmayı ,yardımlaşmayı, paylaşmayı ,rol model alarak, yaparak yaşayarak gösterilmek istenmiştir.

zubeyde-hanim-anaokulu-ogrencilerle-kizilay-kan-bagisi-kampanyasi-55ajans

Kızılay’a kan bağışının insanlık için ne kadar önemli olduğu, bir damla kana ihtiyaç duymadan kan bağlanmasını sosyal duyarlılık haline getirmek, bu bilinci gelecek kuşaklara aktararak; kan bağışına önem veren çocuklardan kan bağışın da bulunan insanlara ulaşmak hedeflenmiştir. Projeye büyük ilgi gösterilerek, amaçlanan hedeflere ulaşılmıştır.

loading...

Anaokulundan “Kanımı bağışlıyorum yarının büyüklerine örnek oluyorum” Projesi” konusunda Bir Fikir

  1. İlçenin Belediye Başkanının katılımı çok iyi olmuş. Çoğu yerde haberleri bile olmuyor ya da katılmak istemiyorlar.

  2. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Kan bağışının önemine vurgu yapan güzel bir uygulama olmuş.

  3. Kan bağışı çok önemli. İnsanın başına ne zaman ne geleceği hiç belli olmuyor. Güzel bir kampanya olmuş. Diğer sivil toplum kuruluşlarından da aynı davranışı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir