CHP Samsun Örgütü Tiyatroda

CHP Samsun Örgütü Tiyatroda

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz ve CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen, Erkal Umut’un oyunlaştırdığı ve yönettiği “Gölgesinde Çınar’ın ‘Ağlasun ayşafağı’ ” adlı, Samsunlu oyuncu Yaşar Gündem’in oynadığı tek kişilik tiyatro oyununun gösterimine katıldı. Dünya prömiyeri, 22 Ekim’de Samsun Gazi Sahnesi’nde gerçekleşen tiyatro oyununa, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Örgütü’nden bir çok partili ve vatandaşlar  katıldı.

         Ünlü ozan Hasan Hüseyin Korkmazgil’in şiirlerinden derlenen ve oyunlaştırılan tiyatro oyununda ezilen, somürülen kesimin siyasete alet edilen duyguları dile getirilirken, işlenen sosyal tema, seyircilerden çokça alkış aldı. Tecrübeli oyuncu Yaşar Gündem’in, adeta yaşayarak sunduğu Hasan Hüseyin Korkmazgil dizelerinin, seyircinin üzerinde oldukça etkili olduğu gözlendi.
         Oyunun içinde yer alan ve 70’li yıllardaki seçimleri anlatan, ” Oylar, resmen özgür ve helal oylardı ” teması, aradan kırk yılı aşkın bir zaman geçmesine rağmen, Türkiye’de dinin siyasete alet edilmesi sürecinin bugün de devam ettiği ve bu anlamda pek bir şeyin değişmediği değerlendirmesi yapılmasına sebep oldu. Tiyatro oyununun sonunda, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Çakır tarafından, Yaşar Gündem’e, CHP Samsun İl Örgütü adına çiçek takdim edildi.

55ajans.com

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir