Defineciler Samsun’da Yakayı Ele Verdi!

Samsun Haberleri – Birinci derece sit alanında izinsiz kazı yapan 4 şahıs Jandarma ekipleri tarafında suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

Konu ile ilgili Samsun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Samsun İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Kavak İlçesi Celallı Mahallesi Mantarlı Tepe mevkiinde bulunan 1’inci derece sit alanında 4 şüpheli şahıs tarafından izinsiz kazı yapıldığı ihbarı alınmıştır.

Olayın fail/faillerinin tespiti ve yakalanmasına yönelik olarak Samsun İl Jandarma Komutanlığına bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kavak İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yürütmüş olduğu istihbari ve teknik çalışmalar neticesinde; 30.01.2020 tarihinde 4 şüpheli şahıs icra edilen operasyon ile suçüstü yakalanmıştır. Şüphelilerin suçun işlenmesinde kullanmış oldukları malzemeler 1 adet jeneratör, 1 adet hilti, 2 adet dedektör, 1 adet uzatma kablosu, 1 adet akü, 1 adet kazma, 1 adet kürek, 1 adet malya ve muhtelif miktarda yaşam malzemesi, 40 kg patlayıcı madde özelliği olan amonyum sülfat ve 9 adet kaya kırıcı kartuş ele geçirilmiş ve malzemelere el konulmuştur. Olay şüphelilerinin yapılan sorgulamasında 1 şüphelinin resmi belgede sahtecilik suçundan arandığı tespit edilmiştir. 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış olup, olayla ilgili tahkikata başlanılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir