Hasköy Cumhuriyet İlkokulu Hayvanları Koruma Gününde Kedi Kasabasını Ziyaret Etti

Hasköy Cumhuriyet İlkokulu Hayvanları Koruma Gününde Kedi Kasabasını Ziyaret Etti

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde, Hasköy Cumhuriyet İlkokulu Okul Müdürü Ümmet Öngör, 3/D Sınıf Öğretmeni Birsel Koca ve 2/A Sınıf Öğretmeni Saime Koyun rehberliğinde 65 öğrenci; Samsun Büyük Şehir Belediyesi Bakıma Muhtaç Hayvan Barınağı’nı ziyaret etti.

Öğrenciler, aldıkları mamaları barınak yetkililerine teslim ettiler. Öğretmenleri ve barınak yetkililerinin koordinesinde barınağı gezen öğrenciler yetkililerden sık sık bilgiler aldılar. Barınaktaki hayvanları sevdiler, elleriyle kedileri ve köpekleri beslediler. Gezide öğrencilerin mutluluğu ve sevinci görülmeye değerdi.

Okul Müdürü Ümmet Öngör: ‘’ Çocukların hayvanlarımızla ilk teması, iletişimi çok önemli. Neden mi çünkü hayvan sevgisi çocukların olumlu yönde gelişimleri, hayata pozitif bakmalarında oldukça büyük etken. Ziyaretimizin amacı: öğrencilerde hayvan sevgisini pekiştirerek hayvan barınaklarının faaliyetleri ile ilgili farkındalık yaratmak ve toplumda bu bilinci yaygınlaştırmaktır. Mutlaka ve mutlaka şartlar elveriyorsa ailenize evcil bir hayvan almalısınız hiç pişman olmayacaksınız. Tavsiyem barınaklardan sahiplenmeyi tercih etmelisiniz.

Öğrencilerimize teşekkür ediyor, çalışmalarının devamını diliyorum.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir