İshak Taşçı Atakumlu Evlerinde Hacıları Ziyaret Ediyor

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, kutsal topraklarda hac vazifelerini yerine getirerek memleketlerinde dönen Atakumluları evlerinde ziyaret ediyor.

Hac vazifelerin yerine getirerek hacı olan vatandaşların, kutsal topraklarda yaşadıklarını dinleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, misafiri olduğu hacılara dijital Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı armağan ediyor.
Hacılarla sohbet eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Birlik ve beraberliğimizin temelini oluşturan en güçlü etken, mutlak suretle dinimizdir. Dinimizin gerekliliklerinden birisi olan hac vazifesini yerine getiren, kutsal topraklarda ibadet etme şansını bulan hacılarımızla bir araya geliyoruz. Hem hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz hem de iki önemli değerimiz, Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı armağan ediyoruz” dedi.
Arabistan’da özellikle Türklere gösterilen ilgiden bahseden hacılardan, Müslüman ülkelerin Türkiye’ye olan hayranlıklarını dinleyen Başkan Taşçı, “Dinimiz, hoşgörü ve kardeşlik dinidir. Bu anlamda tüm dünyaya birlik ve beraberliği gösteren, hoşgörü ve kardeşliğin merkezi haline gelen ülkemizin, Müslüman ülkelerin vatandaşları tarafından bu denli çok sevilmesi bizleri mutlu ediyor” şeklinde konuştu.
loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir