Kavak’tan Depremzedelere Duygulandıran Yardım!

Samsun Haberleri – Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nun tüm ülkeyi yasa boğan deprem yaralarını sarmak için başlattığı yardım kampanyasına vatandaşlar imkânları ölçüsünde destek olma yarışına girerken bazen de yaşanan farklı olaylar duygulu anlara neden oluyor.

İlçe de yapılan duyurular üzerine Kavak Belediyesi’nin kapısına dayanan 60 yaşındaki Orhan Hamarat gibi. Bir elinde 200 lira para engelli aracı ile Belediye önüne gelen Orhan Hamarat’ın aynı zamanda konuşma bozukluğu olmasından dolayı ilk etapta geliş nedeni anlaşılamadı ancak daha sonra depremzedelere yardım için geldiğinin anlaşılması duygu yüklü anlara neden oldu.

Hamarat’ın yaptığı yardımın Türk insanının gösterdiği dayanışmanın en açık örneği olduğunu belirten Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Depremzede kardeşlerimizin yaralarına bir parça da olsa merhem olmak üzere başlattığımız yardım kampanyasına ilçemizde çok büyük ilgi ve destek gördük. Özellikle de bu kardeşimizin yaptığı yardımın manevi yönden bizim için değeri çok büyük. Bizler böyle birlik ve dayanışma içinde olduğumuz sürece ülke olarak aşamayacağımız, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey olmaz“ dedi.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir