OMÜ Şiddet ve Mobbing İddiaları ile Çalkalanıyor

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Neler Yaşanıyor? İnternet sitemize gelen mailde OMÜ’de çalışanlara psikolojik baskı yani mobbing uygulandığı söylenmektedir. Mobbing uygulaması yeni rektör değişiminden sonra başladığı bunu da OMÜ’de üst düzey yöneticilerden olan M.K.’nin gerçekleştirdiği yazmaktadır.

Gelen mail ortaya iddiaları sıralarken M.K. konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmış değil. Açıklamada bulunduğunda sitemizden yayınlanacaktır.

İşte gelen o e-mail; Mail müdahale yapılmadan aynı şekilde yayınlanmıştır. Sadece isimler kapatılmıştır.

15 Ağustos 2016 tarihinde Rektörlük görevini devralarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi yeni Rektörü olan Prof. Dr. Sait Bilgiç’in yeğeninin en iyi arkadaşı olduğu gerekçesi ile üst düzey yönetici olarak görevlendirdiği M.K.’nın üniversite çalışanlarına uyguladığı psikolojik şiddet daha önce hiçbir kurumda eşi benzeri görülmüş gibi değil.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi bu adamın agresif, tutarsız ve anormal tutumları ile çalkalanıyor.  Çalışanlar “Ağır psikolojik sorunları var.” yargısında bulunuyorlar.

Kadına Şiddet;

M.K.’nın OMÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında Şube Müdüresi  olarak çalışan G.B.Ö. ‘ye “Bana bak! Seni ayaklarımın altına alır çiğnerim.” Şeklinde insana yakışmayan bir tutumla saldırgan tehditlerde bulunması ile bütün üniversite sallanıyor.

Bir kadına eşinin, anne-babasının, hiçbir yakınının şimdiye kadar göstermediği psikolojik şiddeti göstermeye amirin ne hakkı var?

Bu insanlık dışı tutum bir bürokrata ve bürokrasiye yakışmamaktadır.

Gün geçmiyorki OMÜ’ de bir psikolojik şiddet vakası yaşanmasın!

 Kabalığın ve psikolojik şiddetin ardı arkası kesilmiyor; daha önce de bir çok personeli tehdit eden, azarlayan M.K., yapılan toplantılarda Daire Başkanları, yardımcıları ve Şube Müdürlerine de tehditler ve hakaretlerde bulunuyor, azarlayıp aşağılıyor.  Güvenlik görevlilerine “Lan! Sen benim kim olduğumu biliyor musun?” şeklindeki hitapları ile psikolojik şiddet gösteriyor.

 Temizlik şirketi personeli ile yaşadığı bir sorundan dolayı “ Kim ulan bunun amiri?” diye sorması ve falanca dendiğinde, o şahsa hitaben “Yerim ulan onu.”  şeklindeki sokak jargonu ile konuşmaları,  personeli sürmesi ve araya giren siyasilerin görüşmesi ardından kararından vazgeçerek sürdüğü personeli yanına çağırtıp “Ya sen niye söylemedin, senle kötü başladık ama iyi bitireceğiz.” şeklinde tutarsız konuşmaları konusunda da üniversitede şaşkınlık yaratı.

Tanıyanlar M.K.’nın şiddet eyiliminin eskiden beri var olduğu,  çalıştığı fakültede bir çok personel ve öğrenciye şiddet uyguladığı söylenmekte.

Cumhurbaşkanı tarafından Canik Başarı Üniversitesine Kayyum olarak atanan ve o dönem OMÜ Rektör Yardımcısı olan, üniversitede herkes tarafından sevilen Prof. Dr. B. Ş.’in odasını basarak masasını yumrukladığı, hakaret ve tehditler ettiği ve soruşturmayı engellemeye çalıştığı sırada, bağrışmaları duyarak gelen dönemin rektör, rektör yardımcıları, genel sekreter ve yardımcılarının müdahalesi üzerine ortamın sakinleştirildiğini ve M.K. hakkında bu davranışları sebebiyle soruşturma açıldığı, bu soruşturma neticesinde disiplin cezası aldığı ve şimdi bu sicil durumundaki izleri kapatmak için geldiği de söylenenler arasında.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir