Samsun Büyükşehirden Kan Bağışı Kampanyası!

Samsun Haberleri – Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kızılayı Samsun Şubesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Kan Bağışı Kampanyası’na Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve belediye personeli de destek verdi.

Sabah saatlerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi önüne gelen Kan Bağışı Tırı’nda gerçekleştirilen sağlık kontrollerinin ardından kan bağışlarını alan Türk Kızılayı Samsun Şubesi çalışanları bağışlanan her kanın 3 cana can kattığını hatırlattı.

SAMSUN KAN VERME NOKTASINDA EN VERİMLİ KENTLERDEN

Türk Kızılayı’nın belediye önündeki çalışmalarını inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kış aylarında kan ihtiyacının daha fazla olduğuna dikkat çekerek, “Kan bağışlayarak hem hayatta kalıyorsunuz, hem de başkalarının hayata tutunmasına destek oluyorsunuz. Ülkemizde kan bağışında tek yetkili kuruluş olan Kızılay ile her zaman işbirliği içinde bu tür organizasyonlar gerçekleştireceğiz. Samsun, kan verme noktasında en verimli olan kentlerden bir tanesi. Samsun’da 7’den 70’e herkes bu konuda duyarlı. Kızılay ile birlikte böyle bir kampanyanın başlatılmasının doğru olacağını düşündük. Halkımızın ve Büyükşehir Belediyesi çalışanlarımızın da bu konuda katkılarını bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.

KAMPANYA 2 GÜN SÜRECEK

Daha sonra kan bağışında bulunan Başkan Mustafa Demir’e Türk Kızılayı Samsun Şubesi Başkanvekili Ahmet Ali Bulut tarafından bir hediye takdim edildi. Belediye önünde gerçekleştirilecek olan Kan Bağışı Kampanyası’nın 2 gün boyunca süreceği ve vatandaşların da kampanyaya destek olabileceği vurgulandı.

Kan Bağışı Kampanyası’nda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter İlhan Bayram ve belediye çalışanları da kan vererek ihtiyaç sahiplerine destek oldu.

BEMBİRSEN SAMSUN ŞUBESİ’NDEN KAN BAĞIŞINA DESTEK!

BEMBİRSEN Samsun Şubesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan kan bağışına destek verdi.

Konuyla alakalı olarak bir açıklama yapan BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, “Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Kızılay iş birliğinde bugün Büyükşehir belediye hizmet binası önünde başlatılan kan bağışı kampanyasına bütün üyelerimizin ve duyarlı Samsun halkının destek vermesini bekliyoruz.

Deprem ile yatıp kalktığımız bu günlerde kan vererek bir hayat kurtarabilirsiniz. Kampanyaya bütün hemşerimizin hassasiyetle ilgi göstereceklerini inanıyoruz” diye belirtti.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir