Samsun Ragbi Takımları İlk Sınavlarına Çıktılar!

Samsun Spor Haberleri – U18 Erkekler Türkiye Şampiyonasında Samsun Temsilcisi olan Canik Ragbi Takımı ve Çarşamba Ragbi takımları Türkiye Şampiyonası öncesi hazırlık maçında karşılaştılar.

11 Ocak Cumartesi günü saat 14:00 ‘da Çarşamba Adapark Suni Çim sahasında oynanan karşılaşmada her iki takımda kıyasıya mücadele ederek başarılı bir performans sergiledi.

Antrenör Erkan Göral “Canik Ragbi takımımız U18 Erkekler Türkiye Şampiyonasında  4.cü sezonunu oynayacak . Geçen sene Canik Ragbi takımından U18 Erkek Ragbi Milli Takımına 4 sporcu davet edildi ve sporcumuz Samet Oğulluk  Milli Takım kadrosuna seçilerek U18 Erkekler Avrupa Trophy müsabakasında  ülkemizi temsil etti. Çarşamba Ragbi Takımımız 2019 yılının son çeyreğinde kuruldu ve bu sene Samsunumuzu Türkiye Şampiyonasında ilk kez temsil edecek. Bu hazırlık maçı ile her iki takımımızın da eksikliklerini gördük ve Türkiye Şampiyonasına kadar bu eksikliklerimizi kapatıp Türkiye Şampiyonasına hazır olacağız. Samsun Ragbide her zaman önde gelen lokomotif şehirlerden biri olmuştur ve bu başarımızı U 18 Erkekler kategorisinde emin adımlarla devam ettirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Sporcularımızı sergiledikleri fair play ruhundan ve üstün mücadelelerinden ötürü tebrik ediyorum”   dedi.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir