Samsun Vezirköprü Mehmet Paşa İlkokulunda 2 Öğrenciden Dünya Birinciliği geldi

Samsun Vezirköprü Mehmet Paşa İlkokulu’ndan iki öğrenci 6 bin 142 kişinin katıldığı Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda dünya birincisi oldu.

Kanada merkezli tüm dünyada aynı anda yapılan Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasının 3 ve 4 sınıf kategorisinin sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuca göre, Mehmet Paşa İlkokulu 3-A sınıfı Öğrencisi Gamze Akdere ve 4-D sınıfı öğrencisi Asya Deniz Karakuş dünya birinciliğini elde etti.

Türkiye genelinde 50 okuldan 710 öğrencinin katıldığı Uluslararası yarışmada birinci olan öğrencilerine ödüllerini Mehmet Paşa İlkokulu Müdürü Fazıl Engin verdi.
Başarı sertifikalarını ve madalyalarını takdim eden Engin; “Öğrencilerimizle gurur duyduk. Online olarak dünya çapında yapılan bu sınavda birinci olarak bizleri çok gururlandırdılar. Hayatlarında da büyük başarılara imza atacaklarına inancımızın tam olduğunu belirterek kendilerini ve ailelerini kutluyorum. Emeği geçen öğretmenlerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Öğrenciler ise elde ettikleri başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını ve bundan sonraki eğitim hayatlarında da başarılı olmak için çok çalışacaklarını ifade ettiler.

loading...

Samsun Vezirköprü Mehmet Paşa İlkokulunda 2 Öğrenciden Dünya Birinciliği geldi” konusunda Bir Fikir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir