Samsun’un İlk Özel Bowling Kulübü’nü Tanıyalım! – VİDEOLU

Samsun Spor Haberleri – Samsun’un ilk özel bowling kulübü olan Akademi Bowling Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Destegül Değer ve Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Bülent Yaşarsoy kulüp hakkında bilgi verdi.

Samsun’un ilk özel Bowling Kulübü olduklarını belirterek sözlerine başlayan Akademi Bowling Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Destegül Değer, “Kulübümüzün amacı gençlere ve işitme engelli arkadaşlarımıza bowling sporunu sevdirmek. 10 yaşından itibaren Samsun, Ankara ve İstanbul’da her yaş grubu için eğitim veriyoruz. Sizleri de bekliyoruz” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Bülent Yaşarsoy ise, “22 lisanslı sporcumuz bulunuyor. Bunların 9 tanesi 18 yaş altı, 4 tanesi ise işitme engellidir. İşitme engelli sporcularımız için işaret dili bilen 2 antrenörümüz var. Kısa sürede aldığımız önemli başarılar var. 2019 yılında Gençler Kulüpler Kupasında takım olarak Türkiye Şampiyonu olduk. Kulübümüzde olimpiyatlarda yarışmış ve Avrupa Şampiyonasında derece yapmış sporcular vardır” şeklinde konuştu.

Akademi Bowling Spor Kulübü ile iletişimin ‘akademibowling’ instergam sosyal medya hesabı ile ayrıca +90 533 396 93 17 ve +90 541 300 05 57 numaralı telefonlardan yapılabileceği belirtildi.