Türkiye Zeka Vakfı Bölge Yarışmasına Samsun Damgası

Türkiye Zeka Vakfı Bölge Finalleri Sonuçları açıklandı. Türkiye’nin 7 bölgesinin ilk 5 sıralamasına giren okullar ile Türkiye sıralamasında ilk 100 arasında olan okullar ile birlikte toplam 100 okul Türkiye Şampiyonasında yarışacaktır. Şehrimizden 3. sınıflar kategorisinde 4 okul bölge zeka yarışmasına katılmıştır. Bu katılan okullar arasından Samsun Vezirköprü Mehmet Paşa İlkokulu, Karadeniz Bölge dördüncüsü olarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır. Okulumuz il birinciliği yarışmasında da il ikincisi olarak bölge yarışmasına katılmaya hak kazanmıştı.

Samsun Vezirköprü Mehmet Paşa İlkokulu hem bölge dördüncüsü olarak hem de ilk 100 okul arasına girerek Türkiye Şampiyonasında şehrimizi temsil edecektir. Okulumuzu, idarecilerini, danışman öğretmenini ve en önemlisi de büyük başarı gösteren öğrencilerimizi tebrik ediyor onlara Türkiye şampiyonasında başarılar diliyoruz.

Zeka oyunları Türkiye şampiyonası 20 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecektir. Karadeniz Bölgesinden aşağıdaki okullar katıalcaktır.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir